İletişim | Hakkımızda
ANHA

Efrin bölgesi yerel meclis seçim sonuçları

EFRÎN – Yüksek Seçim Komiserliği, 1 Aralık’ta gerçekleşen yerel yönetim meclis seçimlerinin Efrin bölgesindeki sonuçlarını açıkladı.

EFRÎN

Efrin kantonunda yerel yönetim meclis seçimlerine 118 bin 600 kişi aday oldu. Adaylardan Demokratik Ulus Listesi’nden 829, Yekiti Partisi 72, Suriye Demokratik Ulusal İttifakı Listesinden 9, bağımsızlardan 37 kişi seçilirken, meclislerde yer alan kadın sayısı da 473 oldu.

Efrin kanton merkezi ve ilçelerinde seçim sonuçlarına göre kürsü dağılımı şöyle:

Efrîn kantonu meclisi: Demokratik Ulus Listesi 54, Ulusal İttifak 2 ve bağımsız 2( Yehya Hesen Mihemed ve Werda Ehmed Mihemed).

Eşrefiyê ilçesi: Demokratik Ulus Listesi 34, Yekiti partisi 34, bağımsız 5 (Henan Abdulmenan Osman, Mehmud Mihemed Henif Şex İbrahim, Yasmin Abdulrehman Nasan, Abdin Mihemed Seydo ve Heysem Eziz Mihemed).

Yeni Efrin ve Eski Efrin : Demokratik Ulus Listesi 34, Yekiti Partisi 3, Ulusal İttifak listesi 1, bağımsız 4 (Fewaz Mihemed Şexo, Nesrin Mihemed Mamo, Suhela Mustefa Şex Ehmed ve Şaban Cuma Eli).

Şêrawa ilçesi:Demokratik Ulus Listesi 39, Yekiti Partisi  2, bağımsız 1 (Arif Nuri Osman).

Şera ilçesi: Demokratik Ulus listesi 36, Yekiti Partisi 2, Ulusal İttifak listesi 1, bağımsız 3 (İdris Mihemed Şikri Musa, Xerib Çawiş, Hevin Ehmed Mısto).

Meydankê ilçesi: Demokratik Ulus Listesi 37, Yekiti Partisi 4, bağımsız 1 (Ehmed Omer Şahin).

Mabeta ilçesi: Demokratik Ulus Listesi 38, Yekiti Partisi 3, bağımsız 1 (Zemzem Eli Ala).

Reco bölgesi: Demokratik Ulus Listesi 38, Yekiti 4.

Meydana ilçesi: Demokratik Ulus Listesi 37, Yekiti Partisi 2, bağımsız 3 (Ridwan Mihemed Mihemed, Mihemed Abdılqadır Qenber, Mıhyedin Rıfet Mihemed).

Badîna ilçesi: Demokratik Ulus Listesi 34, Yekiti Partisi 6, bağımsız 2 (Zuher Ehmed Fewzi Mihemed ve Fikri Mehmud Mustefa).

Bilbilê ilçesi: Demokratik Ulus Listesi 36, Yekiti Partisi 4, bağımsız 2 (Mejdolin Mihemed Zeyno ve Huda Eli Mihemed).

Cindirês bölgesi: Demokratik Ulus Listesi 32, Yekiti Partisi 4, Ulusal İttifak listesi 3, bağımsız 3 (Xelil Abdulmenan Seydo, Şikri Mustefa Mihacra ve Şervin Mihemed Şex Mustefa).

Şiye ilçesi: Demokratik Ulus Listesi 35, Yekiti Partisi 5, bağımsız 2 (Omer Mihemed Xelunek ve Zekeriya Mustefa Nasan).

Kefersefrê beldesi: Demokratik Ulus Listesi 32, Yekiti 6.

Kurka beldesi: Demokratik Ulus Listesi 32, Yekiti 4, bağımsız 2 (İsmet Xelil İlyas ve İraz Hesen Ehmed).

Celemê beldesi: Demokratik Ulus Listesi 33, Yekiti 5.

Mîrkan beldesi: Demokratik Ulus Listesi 37, Yekiti 1.

Kotana beldesi: Demokratik Ulus  Listesi 32, Yekiti 4, bağımsız 2 (Musa Mihemed Bilal ve Mehmud Abdulrehman İbrahim).

Qitmê beldesi: Demokratik Ulus Listesi 37, bağımsız 1 (Cihan Abdulhemid Weysi).

Şêxutka beldesi: Demokratik Ulus Listesi 34, Yekiti 3, bağımsız 1 (Edhem Xelil Şex Kilo).

Dêrcemal beldesi: Demokratik Ulus Listesi 83.

Çeqmaqa beldesi: Demokratik Ulus Listesi 33, Yekiti 4, bağımsız 1 (Erselan Xelil Nabo).

Aqîbê beldesi:Demokratik Ulus Listesi 83.

ŞEHBA

Şehba kantonunda Şehba’nın geleceği listesi ve bağımsız adaylar seçime katıldı. Toplam aday sayısı 297 bin 650 iken, adaylardan 3’ü bağımsızdı.

Şehba kantonu meclisi: Şehba’nın Geleceği Listesi 62, bağımsız 3.

Kefernaya ilçesi: Şehba’nın Geleceği Listesi 41, bağımsız 1 (Merwan Hisen).

Fafîn ilçesi: Şehba’nın Geleceği listesi 41, bağımsız 1 (Edhem Hisen Bozo).

Til Rifeet: Şehba’nın Geleceği Listesi 41, bağımsız 1 (Mihemed Ebid Heniş).

Ehrez: Şehba’nın Geleceği Listesi 42.

ANHA